cyklobrani

Trasy a mapa

Trasa - Burčáková stezka

48 km  - pro vyznavače Cyklobraní 

Startujeme z prostorů Vinařské 100doly Vinných sklepů Valtice, dále pokračujeme hezky do kopce polní cestou mezi vinohrady směr Reistna, pak směr Úvaly pro hlavní silnici. Před Úvaly odbočka vlevo a dále pokračujeme za humna, pak vás bude čekat hezké kilometrové stoupání polní cestou ve stínu stromů. Poté se dostanete na cestu mezi vinohrady, která vás zavede k tzv. Ovčárně, pokračujeme cestou kolem nádraží Sedlec směr Mikulov ( v tomto úseky dbejte prosím zvýšené opatrnosti, sousedí s železniční tratí, na které probíhají sanační práce), až se dostanete k sedleckým rybníkům, kde zahneme ostře vlevo do kamenito-prašného stoupání kolem CHKO Skalky a odtud střídavě česko-rakouským územím až do Schrattenbergu zpět pod Reistnu a po polní cestě se tzv. vydrápete na Knížecí vyhlídku a odtud zpět po pohraniční hlásce mezi vinohrady až k "malému singltreku" katzelsdofrským lesíkem. Ten vás "vyplivne" na horizontální cestu na česko-rakouské hranici, ze které sjedeme kaštanovou alejí do lesa za Poštornou. Dále projedeme lesem kolem železniční trati zpět směr Valtice a po další hlásce až do cíle Vinařské 100doly Vinných sklepů Valtice. 

Nastoupáte celkem 643m.

Klesnete o 646m.

Maximální stoupání má 288m.

GPX Burčákové trasy ke stažení

Trasa - Pohodová stezka

25 km - pohodová záležitost pro každého

Startujeme z prostoru Vinných sklepů Valtice, dále pokračujeme hezky do kopce polní cestou mezi vinohrady směr Reistna, napojíme se na stoupák ke Kolonádě , letos vynecháme sjezd k sadu a do Rakouska a naopak pěkně pohodově přímo po luční stezce zkřížíme Stezku bosou nohou až na Knížecí vyhlídku. Odtud mírný sjezd a po bývalé pohraniční hlásce mezi vinohrady se dostaneme do Katzeldorfského lesa, kde nás čekají sjezdy a výjezdy. Následuje pohodová jízda z kopce kaštanovou alejí. Dostáváme se do lesa, kde našlapeme pár kilometrů než začneme mírně stoupat k bývalému Celňáku (jednotka pohraničníků, dnes vinařsví Obelisk). Za ním sjezd po panelové cestě. Dávejte pozor, v jeho spodní části je mírně prudší. Pak nahoru a po staré hlásce se dostaneme vinohrady zpět do Valtických vinných sklepů.

GPX Pohodové trasy ke stažení

Trasy budou vyznačeny již v pátek před samotným závodem. 

Trasa - Dětské závody

400 m - okruh/kolo přímo v areálu vinařství Vinných sklepů Valtice, hned vedle zázemí, děti budou startovat i projíždět cílem v rovince jako dospělí účastníci. Povrch je zpěvněný - asfalt. Žádné prudké zatáčky. Prostě pohodová záležitost pro každé dítě.

Počet kol:

13-14let: 5 kol

11-12let: 4 kola

9-10let:   3 kola

7-8let:     2kola

do 6let:   1 kolo

odstrkovadla: cílová rovinka/150m

Start a cíl

  • Start - Vinné sklepy Valtice
  •            09:00 h - dětské kategorie - postupný start od nejstarší kategorie (13-14, 11-12, 9-10, 7-8, do 6let, odstrkovadla)
  •            11:00 h - Burčáková trasa    
  •            11:10 h - Burčáková trasa - Elektrokla Muži/Elektrokola Ženy
  •            11:15 h - Pohodová trasa

Mapa závodu

GPX Pohodové trasy ke stažení

mapa2017 02

mapa2017 01 

GPX Burčákové trasy ke stažení

mapa burcakova2018 01¨

mapa burcakova2018 02

Vytisknout

POHODA, BABÍ LÉTO, BURČÁK - 28. 9. 2019

Generální partneři

Hlavní partneři

Partneři

Mediální partneři